Mocny ból w stopie bez żadnej opuchlizny

Wczoraj szłam korytarzem i nagle poczułam mocny ból w stopie, nie ma żadnej opuchlizny ale bol jest tak silny ze nie pozwala mi na niej stanąć i kuleje, najmniej boli jak bolaca stopa staje na palcach. Co może być tego powodem? Co z tym zrobić?

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Ból może być spowodowany uciskiem i podrażnieniem nerwu. Proszę oszczędzać stopę i zarzyć lek przeciwbólow0-przeciwzapalny np. ibuprofen. Na bolące miejsce może Pani zastosować zimne okłady. Jeśli ból nie będzie ustępował w ciągu kilku dni proszę udać się do lekarza POZ.