Mocz po wytrysku - czy to normalne?

Witam, mam 17 lat masturbuję się od paru lat. Zacząłem 6 lat temu w granicach 12-13 lat. Piszę, bo chciałbym się zapytać, czy to normalne, że podczas masturbacji jak już dostanę orgazm i sperma wytryśnie to zaraz za nią wytryskuje mocz. Czy to jest normalne? Pozdrawiam i czekam na odpowiedź
17 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Co prawda cewka moczowa męska jest narządem, który pełni dwojaką funkcję - jest narządem wyprowadzającym mocz podczas mikcji oraz nasienie podczas ejakulacji. Natomiast w stanie fizjologii czyli prawidłowego funkcjonowania organizmu nigdy nie dochodzi do wystąpienia obydwu czynności jednoczasowo tzn tak jak to się dzieje w Twoim przypadku.
Przyczyną tego zjawiska może być m.in. niedostateczna czynność zwieracza cewki moczowej. Z uwagi na wiek wydaje się, że może mieć to związek z częstą masturbacją.
Aby określić dokładną przyczynę konieczne jest zebranie dokładnego wywiadu oraz przeprowadzenie badania urologicznego. Po ustaleniu przyczyny będzie możliwe wdrożenie odpowiedniego leczenia.
Proponuję zaprzestać masturbacji, być może objaw ustąpi. Jeśli natomiast sytuacja nie ulegnie poprawie to proponuję skonsultować problem z urologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl