Mocz z krwią po stosunku. Co jest przyczyną?

Witam! W poniedziałek kochałam się z chłopakiem. Po stosunku następnego dnia, gdy poszłam do toalety zauważyłam że mocz był z krwią lub brązowy. Przy oddawaniu moczu odczuwam pieczenie. Chciałabym się dowiedzieć czy to zapalenie pęcherza moczowego? Czy jakaś inna infekcja? Boję się najgorszego. Dodam, że biorę tabletki od 7 dni i zawsze używamy prezerwatywy. To był nasz 4 stosunek od przerwania błony. Wydaje mi się, że to również jest tym spowodowane bo znalazłam też szczątki błony.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Jeżeli mocz był podbarwiony krwią oraz odczuwa Pani pieczenie, które nasila się podczas oddawania moczu, w okolicy cewki moczowej świadczy to o infekcji dróg moczowych. W takiej sytuacji należy wykonać badanie ogólne moczu,  a następnie w zależności od wyniku włączyć leczenie.
Gdyby jednak ta krew pochodziła z dróg rodnych może to oznaczać, np. nadżerkę szyjki macicy czy też polip. Cechą charakterysytczną tych schorzeń jest krwawienie lub plamienie po stosunku czyli tzw. krwawienie kontaktowe. W takiej sytuacji wskazana jest wizyta u ginekologa.

Pozdrawiam