Moczenie nocne u osoby dorosłej a prawidłowe wyniki badań

mój mąż ma problem a przy okazji i ja jest kierowca zawodowym i jak już jest w domu to pociezkiej pracy lub zmęczeniu i wypici piwa moczy sie w nocy a ja juz mam tego dość co mamy z tym zrobic.Bylismy u urologa nic nie stwierdził a on dalej sie moczy wyniki były z moczu dobre ,prosze pomuszcie nam.

Witam, przyczyn takiego stanu rzeczy może być co najmniej kilka - od chorób prostaty, poprzez stany zapalne pęcherza az do zaburzeń w unerwieniu pęcherza, przyjmowanych leków itp, wreszcie zaburzeń czynnościowych. Jeśli urolog "nic nie stwierdził" to nie należy rezygnować - moze zbyt małe doświadczenie. Powinien Pan zostać zdiagnozowany w doświadczonym ośrodku urologicznym, który zajmuje się zaburzeniami mikcji, czyli zaburzeniami oddawania moczu (w Wawie np. Klinika na Lindleya). Może być potrzebne badanie urodynamiczne, wziernikowanie cewki, różne proby czynnościowe. Sprawa niebanalna i potrzebne duże doświadczenie kliniczne. W ramach takiej internetowej porady jest to rzecz niemożliwa. Pozdrawiam RH