Moczenie się u 9-letniego dziecka

Witam. Mam zapytanie odnośnie mojej córki która ma 9 lat. Chodzi o to ze się moczy i to po kilka razy dziennie. Zdarza jej się to podczas ataku śmiechu gdy coś ja strasznie rozbawi. Poza domem-U koleżanek,w szkole...potrafi się powstrzymać a w domu co chwilę zmienia mokre spodnie...Co robić,jaką może być przyczyna?

Pozdrawiam.

Dzień dobry!

W pierwszej kolejności należy skonsultować się z pediatrą i/ lub urologiem. W zależności od oceny lekarza - z psychologiem dziecięcym.

Pozdrawiam!

Witam,

w każdej sytuacji, gdy 9 letnie dziecko nie trzyma moczu, powinno się przeprowadzić badanie wykluczające problemy z układem moczowym - zalecam wizytę u urologa lub nefrologa.

Z opisanej przez Panią sytuacji wynika, że jest to zapewne związane z zaburzeniem psychosomatycznym (w czym z kolei może pomóc psycholog dziecięcy), jednak by mieć pewność, należy wykluczyć inne przyczyny.
Tymczasem bardzo ważne jest, by nie zawstydzać w takiej sytuacji dziecka, wprost pokazać córce, że ma Pani dla jej problemu pełną wyrozumiałość i upewnić się, że wie, że pomimo takich sytuacji, jest przez Panią wciąż tak samo kochana.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel