Moczenie stóp w roztworze chlorku magnezu

Polecono mi przyjmować magnez. Gdzieś wyczytałem że najzdrowszym i najpewniejszym sposobem jest kąpiel lub moczenie stóp w roztworze chlorku magnezu.Czy rzeczywiście tak dobrze wchłania się przez skórę?

Proszę Pana, skóra człowieka jest zdolna wchłonąć zaledwie kilka toksyn. Chlorek magnezu nie jest przyswajalny przez skórę (przyswajanie tego rodzaju składników wymaga transportu, którego martwy naskórek stanowiący zewnętrzną powłokę skóry nie może zagwarantować). Ponadto magnez jako suplement diety musi być podawany w formie łatwo dostępnej biologicznie dla organizmu (np. w formie glukonianu), przeważnie też produkuje się suplementy z witaminą B6, która jest niezbędna do metabolizmu magnezu. Sugeruję udać się do apteki i poprosić farmeceutę o pomoc w doborze dobrego suplementu diety z magnezem.