Modelowanie sylwetki: pupa i brzuch

Mam 14 lat, jestem chłopcem. Mój wzrost to 164, a waga 60,4. Mam brzuszek i dużą pupę. Chciałbym troszkę zmniejszyć swoją wagę i ten brzuszek i pupę. Proszę o poradę, bo chcę wyglądać zgrabnie. (można zamieścić dietę żywieniową). Bardzo dziękuję!!!

Mgr Maria Kreid Dietetyk, Warszawa

Twoje BMI wynosi 22,38 i znajduje się między 75 a 90 percentylem. Oznacza to, że Twoja masa ciała jest prawidłowa i mieści się w granicach szerokiej normy. Czasami zakres ten nazywany jest także tendencją do nadwagi, dlatego powinieneś zadbać o swoje nawyki żywieniowe i zmienić je na zdrowsze.

Jeżeli chcesz otrzymać dietę, musisz udać się na konsultację do dietetyka. Specjalista na podstawie wywiadu żywieniowego i zdrowotnego ułoży odpowiednią dietę dla Twoich potrzeb i wieku.

Postaraj się odżywiać zdrowo i zażywać dużo ruchu, aby tendencja do nadwagi nie przerodziła się w nadwagę. Unikaj produktów tłustych i smażonych, żywności typu fast-food, słonych przekąsek i chipsów, słodyczy, cukru, słodkich gazowanych napojów, ciast, ciasteczek. Więcej informacji znajdziesz na stronie http://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-nastolatkow

Pozdrawiam