Mogę schudnąć? proszę o odpowiedź

Witam, mam 12 lat a mój wzrost wynosi 162 cm i ważę 57,5 kg. Jestem dziewczyną, tryb życia prowadzę raczej siedzący. Moja aktywność fizyczna jest raczej niezbyt ruchoma, lecz uczę sie tańca hip-hop. Wcześniej nie przyjmowałam próby odchudzania się. W mojej rodzinie nie występowała nadwago ani nic innego. A u lekarza też nie byłam. A mój jadłospis to jest taki: Dzień powszedni. Śniadanie- 1 chleb z masłem i z szynką i ciepła herbata z 2 lub 3 łyżeczkami cukru/ 2 Śniadanie- 2 kanapki z szynką herbata Podwieczorek- słodycze nawet duże ilości Obiad- najczęściej jem ziemniaki z sosem a do tego jakiś sok lub kompot Kolacja- nic tylko herbata Dzień z weekendu TAKI SAM JAK Z DNIA POWSZEDNIEGO oprócz tego że jem więcej słodyczy. Nie choruje na choroby przewlekłe. Mam bardzo grube uda i także mam duże brzucho. Che to wszystko szybko zrzucić, ponieważ jestem najgrubsza z klasy. PS. Czy przez otyłość można mnie większy biust?? Czy to naturalne ponieważ mam bardzo duży dziewczyna z mojej klasy mają mniejsze ode mnie a mnie to stresuje.

Witam.

W chwili obecnej Twoja masa ciała mieści się jeszcze w zakresie wartości prawidłowych, aczkolwiek powinnaś poświęcać więcej czasu na ruch, a także unikać słodyczy, aby nie tyć.

Odnośnie opisanego przez Ciebie modelu odżywiania, w Twojej diecie brakuje:
produktów mlecznych, warzyw oraz owoców.
Do śniadanie koniecznie zjadaj porcję warzyw i wypijaj napój mleczny np. kefir lub kakao.
W daniu obiadowym powinna znaleźć się porcja chudego mięsa/ryby oraz surówka lub warzywa gotowane.
Ziemniaki należy zjadać zamiennie z innymi produktami, takimi jak:
kasze, ryż.
Na podwieczorek proponowałabym świeże owoce.
Nie powinnaś rezygnować z kolacji.
Zajrzyj na:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci
Ruszaj się jak najczęściej.
Mogą to być spacery, wypady na sanki, czy na łyżwy z rodzicami.

Co do biustu, każda dziewczynka jest inna. Jednym szybciej rosną piersi, innym dużo wolniej, lub po prostu mają one mały rozmiar.
Piersi w dużej mierze złożone są z tkanki tłuszczowej, zdarza się więc, że kobiety z nadwagą charakteryzują się większym biustem, nie jest to jednak regułą.

Nie odchudzaj się bez wiedzy rodziców, a także nadzoru lekarza/dietetyka.

Pozdrawiam