Mogę zajść w ciążę pomimo tego, że biorę tabletki?

Witam. Mój problem polega na tym, że nigdy do końca nie jestem pewna czy zażyłam tabletkę. Niby w opakowaniu jej nie ma, ale ja zawsze mam wątpliwości. Nie pamiętam czy ją połknęłam. Czy to możliwe, że połykam ją i o tym nie pamiętam? Kolejną sprawą jest to, że uprawiałam seks z chłopakiem (z zabezpieczeniem) był to pierwszy tydzień i tak jak już pisałam nie wiem czy wzięłam pierwszą tabletkę, a kochaliśmy się w dniu drugim, a później w 2 tygodniu również z zabezpieczeniem. Dostałam okres a czas, ale był jakiś skąpy i krótki, wiec moje obawy są następujące: czy nawet gdybym jakimś cudem pominęła wzięcie 1 tabletki jest ryzyko ciąży , pomimo tego, że miałam miesiączkę ? Proszę o odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Pominięcie pierwszej tabletki zwiększa ryzyko zajścia w ciążę. ale tak naprawdę nie wiadomo czy ja Pani pominęła.
Prawdopodobieństwo ciąży zmniejsza się ponieważ dostała Pani krwawienia. Niepokój natomiast budzi odmienny charakter krwawienia. Powinna Pani wykonać test ciążowy.
Pozdrawiam