Kobieta

Witam, jestem mama 6,5-miesięcznego chłopca. Od kilku miesięcy ma problemy ze snem w nocy. Budzi się co 2 godziny. Nie jest głodny, napije się herbatki lub obracam go na boczek i zasypia. Jednak od jakiegoś czasu ma problem z usypianiem... Nie można go uśpić. Ani w wózku, ani na rączkach - przy tym w ogóle nie chce jeść mleka. Jest to strasznie męczące, bo je mleko tylko na śpiąco... inne dania je bez problemu. Nie mam siły już wstawać do niego co chwilę w nocy, i usypiać go przez godzinę. Ma stały rytm dnia, co wieczór o tej samej porze go kąpiemy, wiec powinien się już przyzwyczaić. Ząbków jeszcze nie ma, ale nie zapowiada się, żeby miały wyjść. Proszę o jakaś podpowiedź, co robić. Dodam, że przez dzień, aby go uśpić również jest problem... widać, że jest zmęczony, trze oczy, a nie chce iść spać. Pozdrawiam

Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Witam:)

Zachęcam Panią do obserwowania maluszka i nawet robienia notatek, żeby znaleźć sposób, jak pomóc maluszkowi usnąć. Niektóre dzieci lubią być kołysane bardzo mocno i wręcz przeciwnie, są takie, które usypia dźwięk odkurzacza albo jazda samochodem. Trudno powiedzieć co sprawia największą radość przy zasypianiu Pani synkowi. Może warto byłoby udać się do terapeuty Integracji Sensorycznej, który oceni potrzeby sensoryczne maluszka i poradzi jak je rozwijać i zaspokajać, co niewątpliwie korzystnie wpłynie na rytm snu i jego długość.

Pozdrawiam

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Niemowlę – Wychowanie dziecka od pierwszych dni pobytu w domu wymaga od rodziców zaangażowania i siły. Niemowlę wymaga stałej opieki, również w nocy. Z początku problemem może się wydawać kąpanie, karmienie i przewijanie dziecka, jednak z czasem we wszystkim nabiera się wprawy.
  • Sen niemowlęcia – Sen niemowlęcia różni się od snu dorosłego człowieka. Często początkujący rodzice nie wiedzą, jak długo ich dziecko powinno spać, jak należy układać noworodka do snu i czy należy je rozbudzać w ciągu dnia, żeby nie dawało tak się we znaki w nocy. Nie należy jednak zmuszać dziecka do snu, bo jak pisał niegdyś Janusz Korczak, „zmuszanie dzieci, by spały, gdy im się spać nie chce, jest przestępstwem, a tablica, która głosi, ile godzin snu dziecku potrzeba, jest absurdem”.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Wyszukaj lekarza po opiniach