Mój 8-miesięczny syn budzi się w nocy z płaczem - dlaczego?

Mój 8-miesięczny synek od dwóch dni budzi się w nocy z płaczem i nie wiem dlaczego. Nie pomaga bujanie, śpiewanie, kołysanie, noszenie na rączkach i nawet masowanie brzuszka. Nie przyjmuje żadnych leków na stałe. Pomóżcie!

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam;)

Dzieci rozwijają się bardzo szybko i widoczne są zmiany w ich zachowaniu oraz opanowywaniu nowych umiejętności. Trudno powiedzieć co jest przyczyną wybudzania się dziecka w nocy, nie znając go, ale może być ona związana właśnie z rozwojem maluszka. Dzieci 8-miesięczne wybudzają się już częściej, potrafią manifestować swoje emocje i odczucia np. niechęcią w kontaktach z obcymi osobami. Nocny płacz może być właśnie wynikiem rozwoju emocji oraz wyrażaniem odczuć: lęku, niepewności itp.

Proszę postarać się zmienić sposób uspokojenia malucha, jeśli dotychczasowe nie skutkują: wybudzić, mówić, kołysać w inny sposób itd.

Pozdrawiam