Mój brat traktuje mnie jak dziecko

Witam! Mój problem dotyczy relacji z moim bratem. Ja mam 15 lat, on 17. Smuci mnie to, że traktuje mnie jak totalne dziecko i nie chce się ze mną zadawać. Chciałabym kiedyś pójść z nim ( i może z jego znajomymi ) do kina albo coś, ale on nie daje mi żadnych szans. Od kilku lat nawet ze sobą nie rozmawiamy (!), nasze interakcje ograniczają się do "cześć". Przychodzi do mnie jak czegoś chce, np. wczoraj pożyczyłam mu 10zł. Nic o sobie nie wiemy i wgl. Boli mnie to, chciałabym być z nim blisko.

To rzeczywiście trudna sytuacja i przykra. Spróbuj sobie przypomnieć, kiedy ostatni raz było dobrze? Może wydarzyło się coś takiego, co w interpretacji brata było krzywdzące? Czasami rodzice rozdzielając swoją miłość nierówno, powodują niesnaski pomiędzy rodzeństwem. Wygląda na to, ze jesteś uczuciową i mądrą nastolatką. Moze warto byłoby otwarcie z nim porozmawiać i powiedzieć co czujesz, gdy on cię ignoruje. Powodzenia

Dzień Dobry,

Zaproś swojego Brata do szczerej rozmowy i przekaż Mu komunikat, że jest dla Ciebie ważny, ze jest trudność w Waszych relacjach, i chciałabyś mieć z Nim lepszy kontakt.
I powiedz Mu, że chciałabyś uczestniczyć we wspólnym spotkaniu z Jego znajomymi.
Brat odniesie się do tego, dając Ci informację, jak On to widzi...

Życzę Ci tylko satysfakcjonującej relacji,
Irena Mielnik-Madej