Mój cel to 10 - 15 kg w 5 miesięcy: jak schudnąć?

Jak mogę schudnąć 10-15kg w 5 miesięcy? Jestem osobą bardzo aktywną. Trenuję tenis 4 razy w tygodniu po 2,5 godziny i chodzę do klasy sportowej, w której mam 10 godzin w-fu tygodniowo. Moja waga nadal jest niezmienna: 171cm wzrostu i 65 kg, 14 lat. Moje wymiary to: biodra - 86, talia - 70, biust - 84, 1 udo - 56, uda - 91, pupa - 95. Co mogę zrobić, by osiągnąć wagę 50-55 kg w 5 miesięcy bez efektu jojo?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Według siatek centylowych Twoja masa ciała jest proporcjonalna do wzrostu oraz znajduje się w zakresie normy dla podanego wieku. Absolutnie nie powinnaś się odchudzać. W wieku dojrzewania odchudzanie powinno być przeprowadzane pod kontrolą lekarza w przypadku absolutnej konieczności. Z racji tego, że intensywnie uprawiasz sport występuje u Ciebie większe zapotrzebowanie kaloryczne niż u mniej aktywnych rówieśników. Jeżeli uważasz, że Twój problem jest wynikiem choroby skontaktuj sie z lekarzem.