Zapytaj lekarza

1 , 0 2 6 , 0 3 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Mój chłopak chce być singlem

Tworzymy związek od ponad dwóch lat, a od roku razem mieszkamy. Wszystko układa się dobrze do momentu, aż nie pojedziemy do rodziców. Tam wszystko się zmienia. Każdy idzie do swoich i wygląda na to jakbyśmy się nie znali - cały weekend spędzamy tylko ze swoimi rodzicami i ewentualnie znajomymi, ale nie ze sobą. Po ostatnich przemyśleniach chłopak stwierdził, że potrzebuje wolności i nie nadaje się do związków... potrzebuje życia singla cokolwiek to dla niego znaczy. Nie wiem co mam robić...
KOBIETA ponad rok temu

Trądzik jako przyczyna depresji

Trądzik to zmora niejednego młodego człowieka. Niektórzy wstydzą się nawet wyjść z domu, kiedy widzą na swojej twarzy mnóstwo krost. Czy jednak trądzik może stać się przyczyną depresji?

Mgr Kamila Drozd Psycholog
80 poziom zaufania

Witam serdecznie! Najprawdopodobniej przeżywacie pierwszy poważniejszy kryzys w Waszym związku. Jesteście ze sobą dwa lata, od roku mieszkacie razem. Może powoli zaczęła się wkradać w Wasze wspólne życie rutyna, która niszczy Wasz związek? Poza tym, dziwię się trochę, że weekendy spędzacie oddzielnie, każde u swoich rodziców. Czy nie pomyśleliście, by spędzać weekendy razem – raz możecie pojechać do rodziców Twojego partnera, a kolejnego tygodnia do Twoich rodziców i tak na zmianę. Uważam, że powinniście ze sobą solidnie porozmawiać. Wydaje mi się, że Wasze problemy dałoby się rozwiązać poprzez szczerą rozmowę. Warto jednak pamiętać, by ze sobą konstruktywnie dyskutować, a nie kłócić się, robić sobie pretensje i oskarżać się wzajemnie. Zapytaj swojego chłopaka wprost, dlaczego chce być singlem. Dlaczego nagle zapragnął wolności? Czy czegoś brakuje mu w Waszym związku? Jeśli tak, to czego? Co do Ciebie czuje? Czy jest coś, co chciałby naprawić w Waszej relacji? Jeżeli będzie Wam trudno samodzielnie się porozumieć, może warto pomyśleć o terapii dla par albo przynajmniej konsultacji psychologicznej? Każdy związek przechodzi mniejsze bądź większe kryzysy, ale jeżeli ludzie naprawdę się kochają, znajdą sposób, by pokonać wszelkie trudności i być razem. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Psycholog społeczny, autorka wielu publikacji dotyczących rozwoju osobistego oraz warsztatów z doradztwa zawodowego i komunikacji międzypłciowej.
0

Witam Panią Serdecznie,

Niestety nie pozostaje Pani nic innego, jak zaakceptować decyzję Pani Chłopaka. Pani Chłopak potrzebuje pobycia w tzw. samotni, by zastanowić się czego tak naprawdę potrzebuje i jakie są Jego wartości. Być może pojawiły się obawy związane z odpowiedzialnością za związek i w związku?

Sugerowałabym, żeby teraz skupiła się Pani na sobie, na swoich zainteresowaniach, na relacjach ze Znajomymi, by nie pozostawać teraz samej.

Życzę Pani tego, czego teraz potrzebuje, irena.mielnik.madej@gmail.com

Psycholog, trener w zakresie rozwoju osobowości
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy