Mój chłopak chce popełnić samobójstwo - jak mogę mu pomóc?

Witam, Od dłuższego czasu spotykam się z z moim chłopakiem. Wszystko było OK do momentu kiedy zabił się jego kolega. Od tego momentu mój chłopak zaczynał popadać w depresję. Na początku było to niegroźne, wiadomo, załamka z powodu straty ziomka. Do tego ja też się przyczyniałam, bo popełniłam kilka błędów, których żałuję, ale cóż - czasu nie cofnę. Jednak od kilku miesięcy zaczął on wspominać coraz częściej o śmierci. mówi, że nie boi się śmierci, a bólu tym bardziej, a do tego wszystkiego narkotyki, które na pewno przyczyniły się do tego w jakiej on teraz jest sytuacji. Chciał iść na terapię, ale kiedy dowiedział się jak długo trwa, nie zgodził się. Powiedział, że nie wytrzymałby tyle beze mnie i nie pójdzie tam. Zostaje psycholog. On ma nawet na swoim koncie próbę samobójczą - połknął tabletki, na szczęście uratowano go, a on wrócił do domu. Nie wiem jak mogę mu pomóc. Chciałabym nawet z Nim chodzić do tego psychologa, naprawdę, ale najbardziej chciałabym, żeby przestał o tym myśleć. Nie chcę go stracić. Za bardzo Go kocham.

Witam!
Strata znaczącej osoby jest bardzo ciężkim wydarzeniem i trudno jest zaakceptować nową sytuację, bez tej osoby. Pani chłopak bardzo przeżył śmierć kolegi i nie potrafi poradzić sobie z powstałym problemami. Narkotyki mogą pogłębiać jego trudności.
Psycholog może pomóc mu w ustabilizowaniu sytuacji psychicznej i utrzymywaniu abstynencji od środków psychoaktywnych. Może także chodzić na spotkania dla Anonimowych Narkomanów. Jest to rodzaj grup wsparcia, podobny do AA. Warto, żeby zachęcała Pani chłopaka do wizyty u psychologa. Dzięki temu chłopak będzie mógł poradzić sobie z problemami w sposób konstruktywny.
Z Pani strony najważniejsze jest wsparcie i gotowość pomocy. Nie musi być Pani ciągle ze swoim partnerem i starać się chronić go przed wszystkimi trudnościami. Bardzo istotne jest, by była Pani gotowa go wysłuchać i starała się go zrozumieć. Proszę jednak nie zapominać także o tym, co dzieje się teraz z Panią. Pani potrzeby i problemy są równie ważne, co trudności Pani chłopaka. Myślę, że Pani także mogłaby skorzystać z pomocy psychologa, by móc rozmawiać o związanych z tą sytuacją Pani problemach.

Pozdrawiam