Mój chłopak przeżył wypadek samochodowy, ale dziwnie się zachowuje. Jak mu mogę pomóc?

Ja z pytaniem, ponieważ nurtuje mnie zachowanie mojego chłopaka, ma 26 lat. Ponad 6 lat temu przeżył wypadek, w którym jako jedyny przeżył (nie był kierowcą). Jesteśmy para od 3 lat, martwię się bardzo o niego, bo ma dziwne huśtawki nastrojowe - raz nadzwyczaj wesoły i taki potrzepany, a za chwile poważny i zawieszony, jeśli z kimś rozmawia jest skupiony w przestrzeń i robi wrażenie jak by nie słuchał, ale sprawdzałam to i całkowicie do niego dociera i odpowiada na pytania, ale czasem dopiero po dłuższej chwili gubi się w tym co mówi, raz tak, a za chwile inaczej, ma tysiące planów (bajeruje), a w zasadzie rezygnuje z nich wszystkich, nie wiem dlaczego. Gdy próbuję z nim pogadać to się złości i nerwy. Wiem, że wychował się w biedzie, tata zostawił jak się urodził i kompletnie nim się nie interesował, mama jego jest bardzo dziwna, kompletnie nie przeszkadza jej brud w domu, jest taka mało inteligentna, impulsywna - co ja mam robić?

Witam!
Zachowanie chłopaka może być związane zarówno z przeżytym wypadkiem i wspomnieniami z tego okresu oraz z trudnościami, jakie przeżywał w dzieciństwie. Warto zaproponować mu kontakt z psychologiem lub psychoterapeutą. Uczestnictwo w terapii może pozwolić Mu poradzić sobie z trudnymi emocjami i zamknąć za sobą przeszłość.
Pani może go wspierać i rozmawiać z nim o jego uczuciach i trudnościach. Może Pani dopytywać się, jakiej pomocy od Pani oczekuje. Pani wsparcie i pomoc specjalisty mogą pozwolić partnerowi na poprawę samopoczucia i stabilizację psychicznej sytuacji.

Pozdrawiam