Mój chłopak staje się coraz gorszy

Jestem z moim chłopakiem już 1,5 roku. Mam 17 lat, on 21. Do naszej rocznicy wszystko było dobrze, jak w normalnym związku. zaufanie itp. Od jakiegoś czasu zabrania mi wszystkiego. Zakładania spódnic, bluzek z dekoltem, malowania się, pisania z kolegami, spotykania, wychodzenia samej. Nawet na telefonie i gg pokasował mi wszystkie numery kolegów. Ostatnio, gdy bez jego wiedzy pojechałam do znajomych, to nawyzywał mnie, rzekomo zerwał, jednak po 2 dniach powiedział, że to był żart. Kompletnie mi nie ufa. A ja pozwalam mu na wszystko. Miałam chęć odejść, ale nie umiem. Co mam zrobić? Jak mu wytłumaczyć, że chcę mieć własne życie? Żeby przestał wybierać mi znajomych?
17 LAT ponad rok temu

Mgr Joanna Żur-Teper

Witam,

przedstawiona przez Ciebie sytuacja jest rzeczywiście trudna. Proponuję Ci, żebyś porozmawiała ze swoim chłopakiem i przedstawiła mu w jaki sposób Ty widzisz tę sytuację i jakie uczucia się pojawiają, kiedy Twój chłopak Cię kontroluje i zabrania spotkań z przyjaciółmi. Zaufanie powinno być fundamentem dla każdego dojrzałego związku, a jeśli tego zaufania brakuje trudno o szczęśliwy, dający poczucie bezpieczeństwa związek.

Warto również, abyś powiedziała swojemu partnerowi, jak Ty widzisz Wasz związek i wspólną przyszłość, jakie są Twoje oczekiwania, co do tego związku. Poproś chłopaka, żeby ustosunkował się do Twojej wizji wspólnego życia i razem podejmijcie decyzję, czy chcecie spróbować zmienić to, co do tej pory było obciążające dla związku. Ważne jest również to, żebyś pilnowała swoich granic i nie pozwalała chłopakowi na zachowania, które Ci nie odpowiadają, bądź stanowcza i konsekwentna.

Pozdrawiam serdecznie