Mój mąż jest uzależniony od palenia marihuany

Moj maz jest uzalezniony od marichuany pali codziennie dochodzi czesto do awatur prosze go zeby przestal palic bo odejde powiedzial idz mamy coreczke i po malu malzenstwo sie rozpada jego1wsze malzenstwo rozpadlo sie przez marichuane,mieszkamy w holandii wiec.tego swinstwa ma pod dostatkiem co mam robic nie mam rodziny tylko maz i corka jestem wykonczona i zalamana ja nie pale i nie pije pomocy
ponad rok temu

Witam! Przede wszystkim powinna mieć Pani świadomość, że marihuana jest narkotykiem silnie uzależniającym psychicznie, co niekiedy bywa trudniejsze do wyleczenia niż zależność fizyczna. Uświadomienie sobie problemu i motywacja do zerwania z nałogiem to w tym przypadku najważniejsze aspekty terapii. Niestety, jeśli mąż nie będzie miał świadomości, że marihuana wpływa na jego zachowanie destrukcyjnie, prawdopodobnie nie zerwie z nałogiem. Radziłabym powstrzymać niepotrzebne emocje i zamiast awantur prowadzić spokojną rozmowę, mającą na celu uprzytomnienie mężowi skutków jego postępowania. Dobre efekty w takich sytuacjach może przynieść również psychoterapia. Polecam artykuł: http://portal.abczdrowie.pl/uzaleznienie-od-marihuany

Dzień Dobry Pani,

Potrzebuje Pani kontaktu i pracy wspierającej z psychologiem, żeby mogła Pani wzmocnić swoje zasoby, siebie, by mogła Pani umiejętnie i zgodnie z Panią postępować w relacji z Pani Mężem oraz zadecydować, co dalej...

Optymalnym rozwiązaniem byłoby, gdyby Pani Mąż zechciał podjąć terapię indywidualną lub małżeńską razem z Panią

Gdyby miała Pani życzenie rozmowy ze mną , zapraszam Panią do kontaktu na Skype.

Z przesłaniem tego, czego Pani teraz najbardziej potrzeba,
irena.mielnik.madej@gmail.com