Mój mąż ma zwidy, że ktoś go śledzi

Mój mąż ma zwidy, że ktoś go śledzi lub chowa się w domu! Czy to załamanie nerwowe? Biega, zwłaszcza w nocy z latarką po mieszkaniu. Szuka po szafach, szufladach i pawlaczach. Twierdzi ,że kogoś ukrywamy i że on go znajdzie. Nawet nie można z nim spokojnie porozmawiać bo jego wzrok szuka na bokach i za chwilę biegnie sprawdzić jakieś miejsce-potrafi powywalać wszystko z szaf rozłożyć narożnik na części; wywraca szafkę nawet pod umywalką i szuflady.

ponad rok temu

Witam serdecznie,

Małżonek potrzebuje pilnej pomocy psychiatry!
Halucynacje występujące w godzinach wieczornych wymagają diagnozy i leczenia.
Tego typu objawy mogą występować u osób uzależnionych od alkoholu po jego nagłym odstawieniu lub zmniejszeniu dawki- wtedy konieczna jest detoksykacja w szpitalu.
Inne możliwe przyczyny to np. organiczne uszkodzenie mózgu, zaburzenia psychotyczne.
Dyskusja z objawami i perswazja najprawdopodobniej nie przyniesie efektu- konieczne są odpowiednie leki.

Z pozdrowieniami