Mój mąż mnie zdradza z miłością z przeszłości. Co z tym zrobić?

Mam problem i nie mogę sobie z nim poradzić. Jestem w związku od 9 lat, 5 lat po ślubie, mamy 5-letnia córkę. Od jakiegoś czasu wali mi się świat na głowę.

W zeszłym roku złapałam mojego męża na wymianie zdjęć pornograficznych z koleżanką przez komórkę i internet - tłumaczył się, że to taka fantazja. Wybaczyłam, ale w lutym oznajmił mi, że mnie nie kocha, że kocha inną, że chce z nią być i że chce, aby ona była drugą mamą naszej córki. Wyjaśniliśmy sobie i tą kwestię - powiedział mi, że mnie kocha i że zrobił to aby mi dowalić - to jego słowa. Nie mogę o tym zapomnieć.

Wczoraj zapomniał wyłączyć pocztę - znalazłam w niej to, czego nie powinnam widzieć: nagie zdjęcia tej dziewczyny i jego, linki  hoteli, listy, od których włosy mi się jeżą… Przyznał się, że spotkał się z nią 2 czy 3 razy. Kiedy poruszam ten temat wmawia mi, że mam jakąś obsesję, że jestem nienormalna i powinnam iść się leczyć, a kiedy próbuję żyć normalnie i o tym nie myśleć - on chodzi zdołowany i zamyślony, jakby był gdzie indziej, tel z ręki nie wypuszcza. Twierdzi, że Anna to temat już zamknięty, a go wciąż wałkuje i wraca do przeszłości, a ja wiem, że wciaż kłamie, cały czas utrzymuje z nią kontakt przez maila i facebooka.

Kocham go bardzo i naszą córkę. Jak z tym żyć i co mam robić? Boję się zostać sama. Nie mam dokąd iść. Co będzie z naszą córką? Jaką będzie przyszłość? Porszę o pomoc. FRANN

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Powinna się Pani dobrze zastanowić, czy chce kontynuować ten związek. W obecnych czasach wiele kobiet żyje samotnie i samotnie wychowuje dzieci. Może Pani uzyskać pomoc zarówno finansową jak i psychologiczną. Informacje na ten temat uzyska Pani w OPS-ie.

Jeśli chce Pani naprawić ten związek, to warto zaproponować mężowi terapię małżeńską. Pani i tak powinna skorzystać z pomocy psychologa, ponieważ Pani sytuacja jest bardzo trudna. Pozostawienie sytuacji w obecnym stanie spowoduje pogarszanie się Pani sytuacji oraz rozpad relacji. W tej sytuacji ucierpi również córka, która będzie wszystko obserwować. Dzieci doskonale wyczuwają napięcia i problemy między dorosłymi. Dlatego powinna Pani zacząć działać w kierunku poprawy swojej sytuacji.

Pozdrawiam