Mój mąż nie chce się ze mną kochać. Co ja mam robić?

Witam, mój problem polega na tym, że mój mąż nie chce sie ze mną kochać (raz w miesiacu, czasem dwa razy), a jeśli już to robi, to tylko dlatego, że ja do tego doprowadziłam. Przy pewnej kłótni powiedział mi, że mamy "problemy" w łóżku (po 2 latach powiedział coś takiego, nasz syn sie wtedy urodził, a ja nie widziałam żadnego problemu) i po wierceniu dziury w brzuchu przyznał się, że to przez to, że był obecny przy porodzie. Zaznaczam, że nie zmuszałam go do tego, to była jego dobrowolna decyzja. Nie mogę już dłużej być wiecznie tą, która zachęca do seksu. Czuję się wręcz, że go zmuszam, prosiłam byśmy poszli do lekarza, ale on po pewnym czasie stwierdził, że już jest dobrze i nie trzeba mu wizyty u lekarza. Syutacja jest nadal taka sama. Czasem w myślach mówię sobie, że nie będę już go nagabywać, niech sam przyjdzie, ale przecież to nie recepta na udane życie seksualne. Nie mam już siły i pomysłu na ulepszenie naszych więzi. Mamy po 30 lat i najlepsze powinno być jeszcze przed nami, a ja tracę pewność siebie, jestem przygnębiona i doszukuję się zdrad.

Witam!

Sądzę, że potrzebna jest Państwu terapia. Możecie się jej podjąć u seksuologa lub psychoterapeuty zajmującego się terapią rodzin. Niechęć męża do seksu może być związana z obecnością przy porodzie oraz zmianami, jakie zaszły po narodzinach dziecka. Wspólna terapia da Wam możliwość wyjaśnienia sobie drażliwych kwestii i pracy nad swoimi problemami.

Pozdrawiam