Mój mężczyzna ma problemy z erekcją: jak mogę mu pomóc?

Witam, jestem z moim mężczyzną od ponad 2 lat i nie wiem, czy nazwać to problemem czy tylko chwilowym niedowładem. Otóż od czasu do czasu w czasie zbliżenia z moim ukochanym jest gra wstępna i podniecenie i jak najbardziej wszystko jest w porządku, lecz gdy się już rozbierzemy, nagle mu omdlewa :( Jestem pewna, że go podniecam i mnie kocha. Bardzo nam dobrze w łóżku i poza nim. Gdy zaczynaliśmy współżycie, też miał takie problemy, ale dużo o tym czytaliśmy i stwierdziliśmy, tzn. bardziej on niż ja, że może to być spowodowane stresem o podłożu psychicznym, gdyż bardzo starał się mnie zaspokoić i żeby było mi jak najlepiej, natomiast ja myślałam, że we mnie tkwi problem, iż go nie podniecam i nie jestem zbyt atrakcyjna dla niego, i od tamtego czasu było już dobrze. Od czasu do czasu się zdarzyło, ale to było raz na 2 miesiące. Ostatnio przeżywaliśmy ciężki okres, nie mogliśmy dojść do porozumienia, ale stęsknieni za sobą wróciliśmy i jest cudownie :) tylko że znów pojawił się ten problem... 2 dni jest dobrze, następnie znów problem. Martwię się o niego, bo widzę, jak bardzo to przeżywa i się męczy :( Wspomnę, iż bardzo lubi sport, pije alkohol rzadko, jedynie pali papierosy, choć ostatnio ogranicza. Mnie również jest bardzo przykro, nie wiem, jak się zachować w tej sytuacji, próbuję rozmawiać, być delikatna w tej sprawie i go pocieszam, jak tylko mogę. Mam również obawy, że to moja wina, choć mój ukochany twierdzi, że ze mną jest wszystko jak najbardziej ok. Nie wiem sama, wydaje mi się, że jestem atrakcyjną kobietą, proszę mi pomóc. Czy powinniśmy się skontaktować z lekarzem? Czy może próbować czegoś innego? A może przeczekać to i problem sam zniknie? Bardzo proszę o radę.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Problem zaburzeń erekcji może mieć wiele przyczyn. Najczęściej zaburzenia erekcji pojawiają się ze zmęczenia, wycieńczenia seksualnego. Do takiej sytuacji może dochodzić, jeśli istnieje zbyt częsta aktywność seksualna, np. masturbacja partnera poza wspólną aktywnością seksualną.
Jeśli aktywność nie jest nadmierna, to należy skonsultować problem z urologiem. Konieczne jest dokładne badanie urologiczne oraz badania dodatkowe. Warto także wykonać szereg podstawowych badań laboratoryjnych w celu wykluczenia zaburzeń glikemii oraz choroby sercowo-naczyniowej.
Nie należy lekceważyć problemu zaburzeń erekcji w dość młodym wieku.
Proponuję skonsultować problem z urologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl