Mój nastrój ma poważne wahania - czy to normalne?

W zasadzie nie wiem jak to nazwać. Mój nastrój ma poważne wahania, jednego dnia potrafię być wesoła i spontaniczna, a drugiego łapie tzn. "doła" i nic mnie nie cieszy... Właśnie powinnam być w drodze na imprezę, na którą byłam zaproszona już dawno, jeszcze rano zastanawiałam się w czym pójdę, a teraz siedzę z paczką chusteczek przy komputerze i zastanawiam się co się ze mną dzieje, a łzy same lecą bez większego powodu... Czy to normalne?

Witam!

Wahania nastroju nie muszą być objawem rozwijającej się depresji. W przełomowych momentach naszego życia często zdarza się, że emocje i stres powodują zmiany nastroju. Jesteś młodą osoba, która wkracza w dorosłe życie. Kończy się wiek dojrzewania i problemy z nim związane. Dorosłość wiąże się natomiast z wieloma innymi trudnościami i przeszkodami. Możliwe, że obecne zmiany samopoczucia związane są właśnie z tym przełomowym okresem w życiu.
Jeśli martwi Cię Twój stan oraz nie umiesz sobie z tym sama poradzić, zachęcam do skorzystania z pomocy psychologa. Możesz również wziąć udział w treningu radzenia sobie ze stresem lub umiejętności społecznych. Warto także zapisać się na zajęcia, które pozwolą Ci się zrelaksować i zmniejszyć napięcie emocjonalne (np. joga).

Pozdrawiam