Mój partner ma problem ze wzwodem. Jak mogę mu pomóc?

Mój partner ma problem ze wzwodem i się tym bardzo przejmuje. Chcę mu jakoś pomóc, tylko nie wiem jak. Ma 20 lat, problemy te objawiają się dopiero po przejściu do penetracji. W grze wstępnej jest wszystko dobrze, nawet bardzo dobrze, ale jak już chcemy się kochać, to automatycznie opada i nic nie pomaga. Co może być tego przyczyną i jak mogę mu pomóc?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dziękujemy za zadanie pytania.

Zaburzeniami erekcji określa się sytuację, kiedy mężczyzna nie jest zdolny do osiągnięcia i / lub utrzymania wzwodu w stopniu wystarczającym do odbycia satysfakcjonującego stosunku.

Przyczyny mogą być bardzo różne, jednak generalnie dzielimy je na psychogenne i organiczne.
Z opisu wynika, że problem Pani partnera najprawdopodobniej ma etiologię psychogenną. Wskazuje na to związek nasilenia problemu podczas konkretnych kontaktów seksualnych.

Są tak naprawdę dwa wyjścia z tej sytuacji.
Po pierwsze wizyta u specjalisty seksuologa - który leczy takie zaburzenia najczęściej konkretną terapią (terapie takie wykazują bardzo dobrą skuteczność).
Po drugie może Pani sama spróbować załagodzić sytuację. Takie problemy w większości pojawiają się gdy mężczyzna ma niską samoocenę lub gdy po prostu zbyt mozno stresuje się faktem czy sprosta wymaganiom partnerki. Proszę zachęcać partnera do częstszych kontaktów seksualnych, by niejako przyzwyczaił się do tych sytuacji. Ponadto proszę zapewniać go o swoich uczuciach i nie deprymować w razie pojawienia się problemów ze wzwodem. Proszę próbować też o tym rozmawiać, ale oczywiście nie jako w kontekście problemu. Czasem takie "domowe" metody są wystarczające by poradzić sobie z problemem.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Z wyrazami szacunku,

Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl