Mój pierwszy stosunek.Jaką antykoncepcję wybrać, gdy nie chcę iść do ginekologa?

Mam 16 lat. W bliskiej przyszłości chcę zrobić to 1. raz. Proszę o pomoc w sprawie środków antykoncepcyjnych, gdyż mam 16 lat i głupio mi iść do mamy i powiedzieć, że chcę to zrobić 1. raz.

Redakcja abcZdrowie

Witam.

W Pani przypadku (zwłaszcza ,jeśli nie chce Pani iść do ginekologa) najlepszym rozwiązaniem będzie prezerwatywa. Ma wysoką skuteczność antykoncepcyjną, chroni przed większością chorób przenoszonych drogą płciową i można ją kupić bez recepty (polecam kupowanie w aptece i sprawdzanie terminu ważności). Radzę jednak przemyśleć decyzję o wizycie u lekarza.

Pozdrawiam