Mój starszy brat mnie bije

Witam, mam 14 lat. Mam brata, który jest o 7 lat ode mnie starszy. Chodzę do dwóch szkół, więc przeważnie wracam do domu ok. godziny 18. Moi rodzice przez większość czasu pracują, więc nie widuję się z nimi zbyt często. Niestety mój brat jest. Od kilku lat wyzywa mnie, że jestem śmieciem, grubasem i nieukiem, kiedy przechodzi obok mnie zaczepia mnie i prowokuje, a potem bije mnie z całej siły. Wczoraj uderzył mnie w głowę, że zrobiło mi się jasno i zakręciło, dzisiaj mnie strasznie boli. Ale on sobie z tego nic nie robi, przed chwilą zagroził mi, że jeszcze jakieś pół roku i będę dopiero dostawała z całej siły. Strasznie się tego boję. Kiedy przychodzi z pracy zły, najczęściej w weekendy, wyżywa się na mnie i nie rozumie, że mnie to boli, a jego to po prostu śmieszy. Nie wiem co robić, boję się, że za ten okres czasu on może zrobić mi coś poważnego w głowę... Moja mama i tato nie reagują, bo on się zawsze wypiera, a kiedy pokazuje im siniaki na rękach mówią mu, że tak nie można i idą...

Witam Cię serdecznie!

Zostałaś uwikłana w niezwykle trudną sytuację i zdecydowanie nie powinnaś była znaleźć się w tym miejscu. Twój brat powinien być dla Ciebie wsparciem a nie oprawcą, a rodzice nie powinni okazywać obojętności wobec Twoich problemów. Rozumiem, że ciężko jest im zaakceptować fakt, że starszy syn znęca się nad młodszą córką zapewne stąd bierze się ich postawa niedowierzania. Jednak to Ty jesteś tutaj najważniejsza a nie Oni – prawda jest bowiem taka, że jesteś ofiarą przemocy w rodzinie.

Powyższe stwierdzenie nie skazuje Cię jednak na bezradność – prawo chroni osoby takie jak Ty, zwłaszcza, gdy mówimy o nieletnich. Oczywiście zawsze warto jest rozmawiać z najbliższymi, czyli w Twoim przypadku z rodzicami. To Oni są odpowiedzialni za Ciebie i nie powinni pozwolić na to byś była krzywdzona. Jeśli jednak tego typu rozmowy nie przynoszą rezultatów, jakich byś sobie życzyła wówczas proponuję Ci kontakt z Niebieską Linią. Jest to Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie, gdzie najłatwiej uzyskać pomoc podczas rozmowy telefonicznej pod numerem 22 668 70 00 (poradnia telefoniczna działa w dni powszednie w godzinach 14.00 - 22.00). Pod tym numerem telefonu dowiesz się wszystkiego na temat przysługujących Ci praw a także uzyskasz pomoc psychologiczną. W takich przypadkach najważniejsza jest, bowiem szczera rozmowa z drugim człowiekiem.

Kończąc zachęcam Cię do skorzystania z podanego numeru telefonu. Jesteś osobą, która ma takie same prawa jak Twój brat i nie można zezwalać na to by znęcał się nad Tobą zarówno fizycznie, jak i psychicznie.

Pozdrawiam

koniecznie musisz poszukać pomocy, może skontaktuj się z psychologiem czy pedagogiem szkolnym, który podpowie w jaki sposób delikatnie rozwiązac problem, żeby jeszcze bardziej nie sprowokować brata, może należałoby nagrać jego zachowania i pokazać rodzicom