Mój syn budzi się w nocy - co robić?

Witam! Bardzo proszę o podpowiedź lub jakąś poradę. Mam 2-letniego synka, od jakiegoś dłuższego czasu, tzn. trwa to jakieś 7 miesięcy, syn budzi się w nocy i nie śpi po 3-4, a czasem 5 godzin. Próbowałam wziąć syna do mojego łóżka, bo myślałam, że może mu brakuje mamy, ale zdecydowanie nie to, nie wiem już, co mam robić, czuję się beznadziejnie. Psychicznie jestem wykończona, bo nie wiem, jak mam mu pomóc. Kiedy się obudzi, nucę mu kołysanki, lulam, mówię, że jest noc, że mama i tata śpią itd. Nic nie skutkuje. Proszę o jakąś radę. Z góry dziękuję.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam;)

Czasem niestety zdarza się, że dzieci wybudzają się w nocy i domagają się aktywności od swoich rodziców i trudno powiedzieć, co takie zachowanie powoduje: indywidualne zapotrzebowanie na sen, podłoże neurologiczne, dieta.
Jeśli dziecko nie przejawia innych niepokojących objawów, to najprawdopodobniej wybudzanie się w nocy, wpisane jest w jego rozwój i indywidualne zapotrzebowanie na sen. Proszę uzbroić się w cierpliwość, ten stan nie będzie trwał wiecznie, a poza tym proszę obserwować malucha, aby rozpoznać co szybciej i skuteczniej go wycisza i powoduje ponowne uśnięcie, aby konsekwentnie to wprowadzać w życie;)

Pozdrawiam