Mój syn dziwnie się zachowuje

Mój Michał potrafi się bawić godzinami. Wtedy zupełnie nie reaguje na bodźce zewnętrzne. Trzeba dosłownie nim potrząsnąć, aby się obudził. Zauważyłam też, że lubi wciskać się w różne ciemne kąty, np. do szafy. Albo potrafi zawinąć się w zasłonę i siedzieć tak nawet godzinę.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Opisane przez Panią zachowania Michała mogą rzeczywiście budzić niepokój. Trudno powiedzieć, czy są to symptomy autyzmu. Może tak być, ale być może przyczyny są inne. Proponowałabym przede wszystkim skonsultować synka z psychologiem oraz zadzwonić do specjalistycznego ośrodka zajmującego się diagnozowaniem autyzmu, gdzie po uzyskaniu większej ilości informacji od Pani być może zaproponowane zostanie zdiagnozowanie Michała w kierunku autyzmu.

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Proszę koniecznie skonsultować sie z psychologiem dziecięcym i neurologiem. Po spotkaniu ze specjalistami zapewne wiele się wyjaśni. Tego typu zachowanie synka raczej nie należy do prawidłowych dlatego nie powinno się zwlekać.
Pozdrawiam AM