Mój półroczny synek bardzo często budzi się w nocy

Od około 2 miesięcy mój syn budzi się w nocy co godzina, czasem nawet nie minie 40 min, a on wstaje, dodam tylko, że przez pierwsze 4 miesiące spał mi pięknie w nocy, budził się na karmienie tylko dwa razy. Codziennie pilnujemy całego rytuału dnia, idzie spać koło godz 22:30, czasem wcześniej. Wstaję, daję mu pierś zje i zasypia, i tak co godzina. Często nie wytrzymuję i kładę go razem z nami do łóżka, wtedy śpi spokojniej. Już nie mam siły!!! Przez ostatnie półtora miesiąca był na mleku modyfikowanym, ponieważ nie chciał ssać piersi, zostawiona była ona tylko na karmienie nocne. Od ostatniego tygodnia kategorycznie odmawia butelki, jest cały czas na piersi, nie wiem, co się z nim dzieje, a najgorsze jest to, że mam od lutego wrócić do pracy. Syn zrobił się strasznie marudny, nie ma apetytu, najgorsze jest to, że nie chce pić mleka, więc robię mu kleik z mlekiem kupuję kaszę na mleku, je także zupki i owoce itd. Zje, ale tylko łyżeczką i moją pierś i to wszystko. W dzień śpi po pół godziny, chyba, że poniunia się go w wózku, wtedy prześpi 1.5 godz. Jeszcze nie ma pierwszego ząbka. I jeszcze jedno, co nas martwi, to że w ciągu dnia bardzo często sie napina tak jakby robił kupę, robi się cały czerwony i spina się. Ale najgorsze jest spanie, nie wiemy już co robić, nie mamy siły. Bardzo proszę o odpowiedź.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie:)

Domyślam się, że jest Pani bardzo zmęczona i dlatego zachęcam do poproszenia kogoś o pomoc i odespanie zarwanych nocy, bo to pozwoli Pani nabrać sił do pracy i do przebywania z dzieckiem:) Maluszek na pewno wyczuwa Pani niepokój i wewnętrzny stres, co może dodatkowo wpływać na częste wybudzanie się i płacz. Zachęcam również do spotkania się z psychologiem dziecięcym, jeśli zamierza Pani wprowadzać pewien rytm snu u maluszka np. spanie we własnym łóżeczku.

Dobrze jest również zasięgnąć opinii fachowca aby zrozumieć własne dziecko: co jest typowe w zachowaniu dla takiego maluszka i jak radzić sobie z jego potrzebami, emocjami i jak rozwijać jego nowe umiejętności. Niestety dziecko moze wybudzać się w nocy i zmieniać rytm snu i różnie realizować potrzebę snu w zależności od wieku.

Pozdrawiam