Mój synek budzi się w nocy - co mu dolega?

Niecodziennie, ale co jakiś czas obudzi się i płacze przeraźliwie, pręży ciałko, trudno mi go utrzymać, tak się wygina, dopiero po jakimś czasie się uspokaja przytulony do mnie, ale też zasypia niespokojnie. Synek ma 15 miesięcy, nie mam z nim problemów, jest wesołym dzieckiem, nie wiem, co mu jest. Proszę pomóc, co robić?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie:)

Zachowanie maluszka w nocy niestety może niepokoić, dlatego zachęcam Panią do konsultacji u lekarza neurologa dziecięcego. Dobrze jest porozmawiać ze specjalistą o niepokojących objawach i wykluczyć podłoże medyczne (neurologiczne).

Przyczyną zachowania malca może być również nieprawidłowa dieta, która wywołuje np. bóle brzuszka albo inne dolegliwości, o których synek nie potrafi jeszcze powiedzieć, tylko informuje płacząc.

Pozdrawiam