Moja 8-letnia córeczka prawdopodobnie ma ADHD. Jak mogę jej pomóc?

Moja 8-letnia córeczka ma prawdopodobnie ADHD (jest w trakcie diagnostyki). Nie lubi chodzić do szkoły, gdyż nie potrafi zaprzyjaźnić się z żadnym z dzieci. Z jej opowiadania wynika, że jest kozłem ofiarnym grupy. Uczy się bardzo dobrze, bierze udział w konkursach. W pierwszej klasie był podobny problem. Często dzieci oskarżały ją o czyny, których nie zrobiła. Wychowawczyni twierdzi, że córka szybko się złości, płacze, dąsa, jest bardzo głośna i dzieci odsuwają się od niej. Rozmawiałam z nią o tym, ale nie poprawiło to relacji z rówieśnikami. Dziś płakała, że chce się przenieść do innej klasy, bo dzieci nie zapraszają jej na urodziny - wczoraj jedna z dziewczynek zaprosiła wszystkie osoby z klasy i głośno powiedziała, że nie zaprosi mojej córki. Proszę o wskazanie mi, co jeszcze mogłabym zrobić? Może faktycznie ją przenieść, skoro stała się kozłem ofiarnym? A jeśli to niczego nie zmieni?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam:)

Domyślam się, że sytuacja w klasie nie jest łatwa i na pewno dziecko nie czuje się komfortowo. Najlepiej podjąć działania dwutorowe: udać się na spotkanie z pedagogiem lub psychologiem szkolnym i porozmawiać o swoich spostrzeżeniach, odczuciach dziecka. Ponadto proponuję zapisać córkę na zajęcia pozaszkolne, w których będzie mogła realizować swoje zainteresowania i wzmocnić poczucie wartości.

Dodatkowo może Pani również umówić się z psychologiem w poradni psychologiczno-pedagogicznej i omówić problem trudnych relacji rówieśników w klasie, do której uczęszcza córeczka.

Pozdrawiam