Moja 9-miesięczna córka często budzi się w nocy

Witam. Moja 9-miesięczna córka często budzi się w nocy. Kładę ją spać około 20 i na kolację dostaje kaszę na gęsto lub mleko zagęszczone kleikiem. Pierwszy raz budzi sie już po około 1-2 godz. i potem jeszcze 4-5 razy w nocy. Daję jej wtedy smoczka albo popić wody. Dodam, że ma już 2 ząbki. Czasami daję jej w nocy mleko, bo wydaje mi się, że to z głodu, ale wypija tylko troszkę. Proszę o pomoc, bo jestem już zmęczona ciągłym wstawaniem, dodam, że mała nie przespała jeszcze całej nocy.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam:)

Trudności w realizowaniu potrzeby snu są na szczęście przejściowe i zmieniają się z wiekiem, dlatego proszę się nie martwić, tylko uzbroić się w cierpliwość. Zachęcam do stosowania regularnych masaży dziecka przez okres minmum dwóch- trzech miesięcy, można wprowadzić w związku z tym pewien rytuał przed snem. Masaż całego ciała pozwoli dziecku szybciej odprężyć się, zrelaksować, a przede wszystkim poczuć bliskość i bezpieczeństwo, co na pewno wpłynie kojąco na sen.

Pozdrawiam