Schizofrenia a leczenie szpitalne

Córka moja choruje. Właśnie na ten najgorszy rodzaj schizofrenii, dwubiegunowej, od wielu lat. Teraz ma 36 lat, zaczęło się w 18 roku życia. Tyle lat walczy ze schizofrenią! Cały czas była pod opieką prywatnego psychiatry. Stosował różne leki, zmieniał je często. W końcu doszło do stanu krytycznego. Zdecydował, że najlepszym wyjściem obecnie jest szpital. Czy naprawdę nie ma dla córki już żadnej alternatywy? Czytałam opinie na forum schizofrenia evat, że szpital nie jest dobrym wyjściem dla chorych na schizofrenię... Ponoć jest bardzo oporna na leki, które jej teraz aplikują. Zięć twierdzi, że moje odwiedziny w szpitalu mogą pogorszyć jej stan, wprowadzić niepotrzebny zamęt. Tak było zawsze, kiedy przechodziła kolejny kryzys w schizofrenii. Ostatnie m-ce wciąż była w złym stanie. Czy naprawdę jej prywatny lekarz już nie był w stanie jej pomóc? Czy możliwe, że wyczerpał wszystkie możliwości leczenia schizofrenii? Czy ta choroba właśnie u niej jest tak oporna na leki? Czy naprawdę nie ma leku, który w końcu zadziała? Czy opinia z forum schizofrenia evat jest prawdziwa czy może szpital jednak będzie dla córki dobry?
ponad rok temu

Witam serdecznie

Rozumiem, że może być Pani przerażona koniecznością leczenia szpitalnego córki. Hospitalizacja jest czasem konieczna, aby zapewnić choremu bezpieczeństwo i dopasować odpowiednie leki.
Zmiany leków często są trudne do przeprowadzenia poza szpitalem dlatego, że leki stosowane w psychiatrii często mają szeroki zakres działania i mogą ze sobą wchodzić w niekorzystne interakcje, poza tym wiele z nich zaczyna działać dopiero po kilku tygodniach. W tym czasie chory może potrzebować szczególnej opieki.

Jeśli ma Pani wątpliwości, jak na stan córki wpłyną Pani odwiedziny, warto najpierw porozmawiać z lekarzem prowadzącym lub ordynatorem oddziału.
Córka z pewnością potrzebuje wsparcia i otuchy z Pani strony- jeśli jest Pani przerażona i pełna wątpliwości, byłoby dobrze najpierw wyciszyć własne emocje, aby nie udzielały się one Pani córce.
Proszę być dobrej myśli- z pewnością lekarze znajdą środki, które przyniosą poprawę jej stanu zdrowia. Czasem na efekt leczniczy trzeba jednak trochę poczekać.
Może Pani skorzystać z serwisów dla pacjentów chorych na schizofrenię i ich rodzin:
http://www.schizofrenia.pl/articles
http://schizofrenia.evot.org/

Serdecznie pozdrawiam