Moja dieta nie działa- co mam zrobić?

Witam, Nazywam się Aleksandra, mam 15 lat. Aktualnie ważę 64 kg, przy wzroście 162.5. Nie ćwiczę na WF w szkole, gdyż z moją chorobą nie mogę. Jedyną aktywność fizyczną jaką mogę uprawiać jest rower, lecz w ograniczeniu do 30 minut, nie pod górkę, nie mogę się męczyć. Od dwóch tygodni jestem na diecie japońskiej, bananowej i dodałam parę swoich zasad. Polega to na tym, że rano jem banana, popijam go wodą. Dieta japońska bananowa polega na jedzeniu ' wszystkiego' co się chce, ale jest jeden warunek- trzeba jeść banana na śniadanie i popić go wodą- podobno można schudnąć aż do 10 kg/miesiąc. Ja natomiast nie jem 'wszystkiego'---> zwiększyłam ilość posiłków, pożegnałam się z winogronami, białym pieczywem, słodyczami, ograniczyłam makaron, ryż i ziemniaki. Piję tylko wodę, a jak już MUSZĘ coś innego to Colę Light. Staram się i w 90% nie jem po 18:00. Na swojej 'diecie' udało mi się schudnąć kilogram. Tyle że 'schudnąć' to źle powiedziane. Chodzi o to, że np. w piątek rano ważę 64kg, wieczorem 62kg, sobota rano 64.5kg, sobota wieczór 67kg, niedziela 62kg. Nie rozumiem tego. Spisałam swój jadłospis ostatnich dni: Piątek Śniadanie: Banan+ woda, II Śniadanie: Chleb pełnoziarnisty z plasterkiem szynki. Obiad w szkole: Zupa pomidorowa. Obiad w domu: Sałatka. Czasem dochodzi kolacja, podczas której jem sałatkę, pomidora lub chleb pełnoziarnisty z szynką. Ale nie po 18-stej. Sobota (w weekend nie jem II śniadań, dwóch obiadów- nie czuje potrzeby). Śniadanie: Banan+ woda Obiad: Kaczka po pekińsku. Kolacja: grahamka z szynką. Oczywiście, nie jem tylko tego. Czasami na obiad w szkole jem Nestle Fitness- to jedyny batonik, który jem. W mojej rodzinie nie występuje nadwaga. Dodam też, że po dwóch tygodniach mam dość bananów. Mam ochotę przestać je jeść, ale myśląc o zgubieniu zbędnych kilogramów, pocieszam się i wmawiam, że jest jakaś szansa. Jak uważacie? Za wszelką cenę chcę schudnąć do wakacji , lub przynajmniej zacząć. Poradźcie mi , błagam! Z poważaniem, Aleksandra Dobrzyńska
15 LAT ponad rok temu

Witam Olu,

Przede wszystkim w  Twoim wieku nie poleca się stosowania diet odchudzających.
Nie napisałaś na jaką chorobę cierpisz (która uniemożliwia Ci podejmowanie aktywności fizycznej), a to istotne.
Menu, które opisałaś może wiązać się z wystąpieniem niedoborów składników pokarmowych.
Prosiłabym o dostosowanie spożywanych produktów do zaleceń zawartych w Piramidzie Zdrowego Żywienia.
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci
Nie musisz jadać ostatniego posiłku o 18.00, zwłaszcza jeśli kładziesz się późno spać.
Optymalny czas jaki powinien minąć od spożycia ostatniego posiłku do pójścia do łóżka to 2-3 godziny.
Jedzenie samego banana w ramach śniadania nie zapewni realizacji zapotrzebowania na wszystkie niezbędne składniki.
Dobrze gdybyś spożyła np. kanapkę z pełnoziarnistego pieczywa (np. bułki wieloziarnistej z dodatkiem nasion), cienko posmarowaną masłem, z dodatkiem chudej wędliny i sporą ilością warzyw, plus napój mleczny.
W Twojej diecie za mało jest:
- warzyw, owoców, nabiału, produktów zbożowych (kasz, ryżu, chleba)

Pozdrawiam

P.S
Nie odchudzaj się! Zalecenia odnoszą się do osoby zdrowej. Prosiłabym o informację o występującym u Ciebie schorzeniu i ponowne zadanie pytania.
Pamiętaj aby informować rodziców o swoich działaniach.