Moja koleżanka chce popełnić samobójstwo - jak odwieść ją od tego zamiaru?

Mam pewien problem: moja koleżanka jest w bardzo ciężkiej sytuacji finansowej, jest winna ogromną sumę pieniędzy, przez co chce popełnić samobójstwo. Ma dzieci. Sama byłam kiedyś w takiej sytuacji, dlatego wiem, jak ta osoba się czuje. Chciałabym jej pomóc, ale nie wiem jak. Proszę o pomoc, byłabym bardzo wdzięczna. Nikt mi nie odpisuje, a naprawdę chciałabym uratować tę kobietę, lecz nie wiem jak.

Witam!

Problemy Pani znajomej są poważne i warto, żeby wspierała ją Pani w tym trudnym czasie. W takich sprawach ważne jest wspólne szukanie rozwiązań i zapewnianie tej osoby o gotowości pomocy. Kiedy ktoś w trudnej sytuacji chce popełnić samobójstwo, jest to sygnał, że nie widzi innych rozwiązań. Dlatego zewnętrzne podpowiedzi i troska o jej stan mogą pomóc jej wyjść z tego kryzysu. Warto koleżance zaproponować wizytę u psychologa i prawnika. Jest możliwość korzystania z bezpłatnej pomocy prawnej i psychologicznej (http://portal.abczdrowie.pl/gdzie-szukac-pomocy). W ten sposób będzie mogła nie tylko popracować nad swoimi psychicznymi problemami, ale także poznać nowe możliwości wyjścia z kryzysu finansowego. Warto, żeby Pani zapytała się jej, jakiej ona od Pani oczekuje pomocy. Wtedy będzie Pani mogła jej takiej konkretnej pomocy udzielić. Pani zainteresowanie i podsuwanie pomysłów może pomóc w rozwiązaniu tej sprawy i wyjściu z kryzysu.