Moja mama odebrała wynik mammografii, wizyta u onkologa dopiero za miesiąc. Bardzo proszę o interpretację.

Stan po mastektomii lewostronnej. Pierś prawa ACR I - utkanie tłuszczowe. W piersi prawej zmian podejrzanych o proces naciekowy nie stwierdza się, w KGZ widoczna jest zmiana ogniskowa owalna ok. 5 mm, o cechach łagodnych w obrazie rtg. Mikrozwapnień o charakterze złośliwym nie uwidoczniono. Doły pachowe w badanym zakresie wolne. Moja mama jest 9 lat po operacji. Starsznie się martwię obecnym wynikiem, do tej pory co roku mammografia wychodziła dobrze. Proszę o pomoc.

ponad rok temu

Witam serdecznie,

Wydaje się, że wszystko jest w porządku. Na zdjęciach opisywana jest wprawdzie zmiana, ale o cechach łagodnych. Dla pewności być może onkolog zaleci dodatkowe badania - w postaci USG piersi. Proszę się nie denerwować i spokojnie czekać na wizytę Mamy u onkologa.

Pozdrawiam serdecznie