Moja matka niedługo przestanie chodzić - dlaczego?

Witam, piszę bo już nie mam siły. Moja mama ma 57 lat, od 7 zaczęła chorować i miewać poważne problemy z chodzeniem. Na początku lekko się zataczała i to czasami, później nie mogła już chodzić szybko, zataczała się gdy jej nie trzymano, teraz prócz tego doszło uginanie się samowolne nóg i bolące sztywnienie wszystkich stawów. Po oczach widać, że nie nadążają za ruchem. Ruchy są ogólnie jakby zwolnione. Była już u wielu lekarzy. Niestety nie wiedzą co jej jest, badania wykazały lekką miażdżyce, żyły drożne, wynik badania radiologicznego - zaostrzenie krawędzi trzonów C6-C7 o charakterze zwyrodnieniowym. Tarcza m-kręgowa tej wysokości obniżona, następne wygładzenie lordozy odcinka L - kręgosłupa. Pojedyncze, brzeżne osteofity w obrębie trzonów kręgów L3-L4, przestrzeń m- kręgowa L5-S1 w tylnym odcinku przewężona. Proszę o szybka odpowiedź, dziękuję!
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Opisane przez Panią objawy wydają się nie mieć żadnego związku ze zmianami zwyrodnieniowymi kręgosłupa. Świadczą natomiast o sporych zaburzeniach neurologicznych. By jednak dokładnie określić jakich, konieczne byłoby zebranie pełnego wywiadu, zbadanie neurologicznie Pani mamy jak i ocena dodatkowych badań.

Proszę zatem skonsultować się ze specjalistą neurologii, który powinien Państwu pomóc. W przypadku dalszych problemów z diagnostyką choroby, proszę pamiętać o szpitalach uniwersyteckich, gdzie pracują najlepsi specjaliści.