Moja partnerka zapomniała 2 tabletek - czy może być w ciąży?

Moje pytanie dotyczy antykoncepcji. Mam dziewczynę z którą współżyłem tydzień temu dokładnie dwa dni przed miesiączką (jeden dzień miesiączki i dwa dni dziwnej wydzieliny) zaznaczam, ze bierze tabletki antykoncepcyjne oraz dwa tygodnie temu również miałem z Nią stosunek. Dzisiaj kupiliśmy test ciążowy wynik negatywny "jedna kreska" czy istnieje prawdopodobieństwo, że może być w ciąży?? Ponieważ tydzień temu to był okres dni bezpłodnych, a wiarygodny wynik otrzymuje się po 14 dniach po stosunku, chyba, że się mylę? Zaznaczam, że trzy tygodnie temu zapomniała jednej tabletki i nie uzupełniła jej, kolejna podobna sytuacja była dwa tygodnie temu. pozdrawiam i Dziękuję z góry za odpowiedź. Michał

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Po pierwsze proszę pamiętać, że tabletki antykoncepcyjne, powodują między innymi hamowanie owulacji, co oznacza, że kobieta zażywając taki preparat nie ma dni płodnych. Wszystkie 28 dni cyklu, uznajemy za dni niepłodne. Oczywiście tylko w przypadku, gdy tabletki zażywane są zgodnie z zaleceniami producenta.

W przypadku, jaki Pan opisał, czyli w przypadku gdy kobieta zapomniała wziąć 2 tabletek w różnym czasie cyklu, i nie postąpiła zgodnie z zaleceniami zgodnie z ulotki, skuteczność antykoncepcyjna jak najbardziej może być zmniejszona. Oznacza to, że mogło dojść do zapłodnienia. Proszę zatem ponownie wykonać test ciążowy. Powinien być wiarygodny 14 dni po stosunku.