Moje 10-miesięczne dziecko nie chce spać w dzień. Co robić?

Witam!

Moja córcia ma 10 miesięcy i nie chce spać w dzień. Codziennie chodzi spać o godzinie 19, o 7 rano budzi się na mleczko i czasami zasypia na jeszcze jedną godzinkę. Z tego, co mi wiadomo, dzieci w jej wieku powinny spać najmniej raz w ciągu dnia, a moje dziecko jest bardzo aktywne i o spaniu nie ma mowy. Co mam robić, czy powinnam ją zmuszać do spania, czy pozwolić jej baraszkować aż do 19?

Proszę o pomoc.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Łukasz Kowalski

Witam!

Na podstawie Pani opisu, nie widzę żadnych negatywnych skutków braku drzemki w dzień - dziecko ma prawidłową aktywność w ciągu dnia. Dlatego nie ma sensu zmuszać dziecka do spania w dzień, niepotrzebnie będzie to wywoływało stres i może zniechęcić dziecko do spania, sen może zacząć kojarzyć się z jakąś nieprzyjemną czynnością.

Analogicznie odeszło się od zmuszania dzieci do drzemek w przedszkolu, ponieważ proceder ten przynosił odmienne od oczekiwanych rezultaty.

Polecam zapoznanie się z artykułem: zabawki do kąpieli.

Serdecznie pozdrawiam!