Moje dziecko często budzi się w nocy: czy powinnam udać się do specjalisty?

Witam, mam ogromny problem. Mój 7-miesięczny synek budzi się w nocy co pół godziny-godzinę. Czasami domaga się piersi, ale częściej płacze, tak iż muszę go wyjąć z łóżeczka i utulić. W nocy podnosi nóżki do góry i czasami śpi z nóżkami w rękach. Przeszkadza mu kołderka, przykrywam go kocykiem zlożonym na 4 części, który jest bardzo lekki. Maksymalny odstęp czasu pomiędzy przebudzeniem to 2 godziny! Do 4 miesiąca spał po 6-8 godzin bez pobudki. Od 4 miesiąca sytuacja się diametralnie zmieniła! Na początku tłumaczyłam sobie, iż to faza wzrostu, ząbkowanie - ale powoli jestem bardzo zmęczona i wiem, że na pewno to nie jest normalne. Mój synek walczy z dolegliwościami ząbkowania od 3 miesiąca - do dzisiejszego dnia jednak ząbków nie ma!

Na obiadek jada 3/4 słoiczka 190 g (warzywa z mięskiem), na kolację kaszkę łyżeczką plus pierś, samą butelkę z kaszką. Małemu podaję herbatki i moje mleko w ciągu dnia z butelki, ponieważ wszystko wydaje mu sie tak interesujące, iż tylko butelką jestem w stanie go nakarmić. Piersią karmię go jak jest bardzo zmęczony albo po przebudzeniu. Mały przybiera dobrze na wadze. Ostatnio na kontroli miał 9 kg przy 74 cm wzrostu! Mały śpi w ciągu dnia 40 minut o 10.00 oraz o 13.00 również 40 minut. Zasypia o 18:30 i śpi z wieloma przerwami do 6 rano! Mamy również rytuał przed spaniem - ubieranie piżamki, kołysanka, karmienie w ciemnym pokoju. Proszę o poradę, może powinnnam się udać do osteopaty, homeopaty?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam;)

Zachowanie malucha może być wynikiem diety lub zaburzeń sensorycznych. Zachęcam do rozmowy z pediatrą oraz stosowania odprężających kąpieli i masażyków;) Warto pomyśleć o zajęciach na basenie dla takich maluchów;) Zachęcam również do częstego kładzenia (nawet jeśli dziecko stawia opór) na brzuszku: zaczynając od kilku minut do stopniowego wydłużania czasu;) Dobrze jest również porozmawiać z terapeutą integracji sensorycznej, czy zachowanie dziecka nie ma podłoża w nieprawidłowym odbiorze i przetwarzaniu bodźców napływających z otoczenia. Wizyta u homeopaty na pewno nie zaszkodzi, więc jeśli ma Pani potrzebę, to jak najbardziej;)

Pozdrawiam