Moje dziecko ma alergię na wszystko: jak mogę mu pomóc?

Witam! Mój synek ma 1,5 roku i od urodzenia miał wysypki, później około 3 miesiąca wyszło, że ma alergię na białko mleka krowiego. Miał straszne problemy z kupkami, nie przybierał, dosłownie zdzierał sobie skórę z buzi, miał różne mleka. W końcu alergolog zapisała mu nutramigen i problemy po 2 miesiącach leczenia ustały, ale tylko na miesiąc, bo potem okazało się, że ma również alergię na jaja kurze i to bardzo mocno, bo jak stłukł jajko i i dotknął rączkami buzi to tak spuchł, że wylądowaliśmy na pogotowiu. Zarówno jaja, jak i produkty mleczne, zostały całkowicie wyeliminowane z jego diety mimo to ciągle ma wysypki, drapie się do krwi, nie śpi, nie przybiera na wadze, po prostu koszmar. Byliśmy u kilku alergologów, a oni zapisują tylko tony leków i maści, które kompletnie nie pomagają. Lekarka z przychodni wysłała nas do dermatologa, byliśmy nawet u kilku i żaden nawet na jego skórę nie spojrzał, jak mówię, że jest alergikiem to sprawa przesądzona. Jedna lekarka powiedziała, że już dawno nie widziała tak uczulonego dziecka, ustaliła mu dietę eliminacyjną na podstawie testów skórnych, która polegała na tym, że prawie wszystkiego mu zakazała, zostały mi tylko produkty ryżowe, deserki ze słoika (morela,brzoskwinia), mięso z królika i indyka, marchewka, ziemniaki, brokuły no i nutramigen. Problem w tym, e mały nie chce już żadnych papek ani deserków, pluje tym i naciąga go na wymioty, a ja aż boję się cokolwiek innego mu podać. Nie potrafię sprawdzić, co go dokładnie uczula, bo ciągle ma problemy ze skórą. Kombinowałam z jedzeniem, które dostaje i nic. Boję się, bo jest gorzej i gorzej, a ja dalej nie wiem co jest grane. Mam wrażenie, że ma alergię na wszystko. Cokolwiek dam małemu zjeść jest albo wysypany albo pojawiają się puchnące plamy, które drapie i drapie. Nie może spać, noce są najgorsze. Jestem już załamana, nie potrafię mu pomóc, a on się tak strasznie męczy. Może zna ktoś dobrego lekarza albo miał ktoś taki problem?

KOBIETA ponad rok temu

Witam.

W sytuacji tak nasilonych objawów oraz prawdopodobnie bardzo szerokiego spektrum alergenów i niemożności uzyskania adekwatnej pomocy, wskazana wydaje się diagnostyka szpitalna w renomowanym ośrodku.
Jeden z takich ośrodków znajduje się w Warszawie w Szpitalu Klinicznym - dziecięcym - przy ul. Działdowskiej. Jeśli ma Pani możliwość warto spróbować się tam dostać - konieczna jest diagnostyka i ustalenie alergenów pokarmowych, ponieważ w niedługim czasie może dojść do zahamowania przyboru masy ciała i rozwoju dziecka. Nie wiem gdzie Pani mieszka i czy ma możliwość przyjazdu do Warszawy. Nie jest to z pewnością jedyny dobry ośrodek, myślę , że w samej Warszawie są również inne, np. Centrum Zdrowia Dziecka, a tym bardziej na terenie całej Polski.
Pozdrawiam.