Moje dziecko się pręży i napina: czy mam się bać?

Mam rocznego synka, gdzieś około miesiąca zaczął się prężyć i napinać całe cialo. Wygląda to tak: wciąga brzuszek i napina klatkę piersiową, prostuje nogi i ściska mocno ręce; ma taką siłę, że trudno otworzyć mu dłonie. Robi to dość często, gdy tylko siedzi lub leży, a teraz zauważyłam, że nawet, gdy raczkuje. Zaciska ząbki i strasznie się poci. Proszę powiedzieć, co mam robić, z jakim lekarzem mam się skontaktować?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam.

Najlepiej przede wszystkim porozmawiać z pediatrą i poprosić o konsultację neurologiczną, ponieważ zachowanie malucha jest dość niepokojące. Zachęcam Panią do nagrania takiego zachowania - jeśli jest to możliwe - aby móc zaprezentować lekarzowi, co być może ułatwi diagnostykę.

Pozdrawiam