Moje dziecko w ogóle nie śpi!!!

Witam serdecznie, mam taki problem - moja półroczna córka nie śpi w ogóle w nocy. Trwa to prawie miesiąc, często zasypia i budzi się z płaczem. W ciągu dnia śpi mi 2-3 razy. Nie wiem co robić, jestem już wykończona. Byłam u lekarza pediatry i powiedział, że to u takich dzieci jest normalne, i że nic mi na to nie poradzi!!!! Co mam robić????? POMOCY

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam;)

Zachęcam do skonsultowania się  z lekarzem neurologiem, który pozwoli ocenić rozwój dziecka i określi czy zachowanie maluszka wywołane jest czynnikami neurologicznymi czy też nie. Dobrze jest obserwować dziecko i nawet robić , na własny użytek notatki, kiedy śpi, jak długo śpi w dzień i co sprawia, że szybciej i chętniej zasypia w dzień i wówczas będzie można podobne sposoby zastosować w nocy;)

Znam dzieci, które chętnie usypiają przy dźwięku radia, suszarki albo wentylatora:)

Warto skonsultować się  również z terapeutą Integracji Sensorycznej , który zdiagnozuje potrzeby sensoryczne maluszka i podejmie terapię. Często są to masaże, zabawy sensoryczne, odpowiednie dla dziecka układanie ciała w trakcie odpoczynku itp.

Pozdrawiam