Moje odżywianie

Witam. Cieszę się, że jest taka strona jak ta, dzięki której można darmowo skorzystać z profesjonalnych porad. Chciałam prosić o komentarze dotyczące mojego sposobu odżywiania. Mam 25 lat 169 cm i ważę : 58 kg. Moja waga jest w normie, nie odchudzam się – staram się nie przytyć, zdrowo odżywiać i dbam na kształtowanie sylwetki. Dodatkowo odżywianie opieram na indeksie glikemicznym (IG) czyli jem tzw. dobre węglowodany. Nie jem chleba nawet razowego (jeśli już jem to raz na tydzień). Odkryłam niedawno zamiennik, a mianowicie CHLEB typu KR-IRL Czy Panie o nim słyszały? Jest to ugotowana kasza jaglana zmieszana z ryżem brązowym. Całość pieczona w pierniku. Tu jest przepis: http://www.magdalirl.com.pl/index6.php Czy taki chleb jest zdrowy. Czy mogę zastąpić nim normalny chleb? Oto mój sposób odżywiania Śniadanie: 7;30 sok przygotowany samodzielnie z sokowirówki marchew lub marchew z burakami Czasami zamiennie soki owocowe: wyciskany sok z pomarańczy Kub kiwi 8.00 Chleb KR-IRL z 8 małych chlebków – można to przeliczyć na ok. 5 kromek chleba Ok. 12.00 druga cześć chleba KR-IRL z 4-5 chlebków- ok. 3-4 kromki Ok. 14 Jogurt naturalny bądź Kefir z no. Pomidorem lub ogórkiem bądź surowa marchewka (czasami sałatka grecka lub inna warzywna) Ok. 17 2 Jajka gotowane lub smażone +warzywa na patelni Lub 1 woreczek ryżu brązowego bądź kasza gryczana z marchewką Lub ryby smażone + surówka Lub czasami mięso +surówka Czasami zupa jarzynowa. Piję tylko wodę mineralna niegazowaną, herbatę czerwoną, zieloną i kawę zbożową Inke. Dodatkowo ćwiczenia 3-4 razy w tygodniu po 2 godziny (fitness+ siłownia) głównie godz. 18-20 Mimo tego raz w tygodniu mam napady na słodycze. Wałczę, stosując suszone owoce itp. Czy moja dieta jest optymalna? Dziękuje serdecznie za udzielone informacje. Pozdrawiam M

Witam,

Na pierwszy rzut oka Twojej diecie nic nie brakuje- jesz produkty zbożowe, warzywa, owoce i produkty mleczne. Jednak według mnie powinnaś stosować się do prostej zasady, która pozwala na dostarczenie organizmowi idealnej dawki składników pokarmowych, mineralnych i witamin.
Codziennie spożywaj:
5 porcji produktów zbożowych
4 porcje warzyw
3 porcje owoców
2 porcje produktów mlecznych
2 porcje tłuszczów roślinnych (2 łyżki oliwy lub oleju roślinnego)
1 porcję mięsa, ryby lub ich zamienników (nasiona warzyw strączkowych

Bardzo dobrze, że jesteś aktywna fizycznie, tak trzymaj! Dobrze wiesz, że zdrowe odżywianie i sport wpływają nie tylko na szczupłą sylwetkę, ale i na zdrowie.

Jeśli chodzi o chleb typu KR- IRL nie wiedzę przeszkód przed jego spożywaniem, ale pamiętaj, że chleb razowy jest równie zdrowy i nie powinnaś go aż tak ograniczać. Powinnaś też unikać smażenia i zwiększyć spożycie ryb oraz chudych produktów mlecznych. Poczytaj też artykuły na naszej stronie dotyczące zdrowego odżywiania.

Pozdrawiam.