Moje pierwsze odchudzanie

Ważę 51 kg mam 12 lat i 152 cm wzrostu, jestem dziewczynką, przyznaję że nie chętnie uczestniczę w lekcji wychowania fizycznego. Nie podejmowałam jeszcze prób odchudzania. W mojej rodzinie występuję otyłość (u mamy i mojego brata). Nie byłam u lekarza ws. mojej wagi.
12 LAT ponad rok temu

Witam,

W chwili obecnej Twoja masa ciała mieści się jeszcze w normie (BMI odniesione do siatki centylowej jest prawidłowe), niemniej powinnaś unikać przejadania się i bezczynności (braku ruchu), aby nie tyć (nie zwiększać zasobów tkanki tłuszczowej, proszę nie myl tego z przyrostem masy ciała na skutek wzrastania- stawania się wyższą).

Nie wiem dokładnie jakie było Twoje pytanie, gdyż nie sformułowałaś go.
W razie jakichkolwiek wątpliwości porozmawiaj z rodzicami.
Dieta odchudzająca nie może być stosowana przez Ciebie na własną rękę.

Pozdrawiam