Zapytaj lekarza

1 , 0 1 6 , 0 0 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Moje życie od kilku lat nie ma sensu. Co z tym zrobić?

Witam, mam na imię Artur, mam 26 lat. Tak naprawdę nie wiem od czego zacząć, ale chyba zacznę wszystko od początku, postaram się opisać wszystko w skrócie.

W 2003 roku stwierdzono u mnie depresję oraz fobię społeczną. Psychiatra przepisał mi leki, po których lepiej się poczułem, brałem je pół roku, lecz terapii nie podjąłem - uznałem, że lepiej się już czuję i nie potrzebuję jej. Jednak po niedługim czasie objawy powróciły (lęk, myśli samobójcze, ciagły strach, bezradnosć i strach przed krytyką, wyśmianiem). Do tego wszystkiego doszły problemy sfery finansowej i intymnej.

Moje złe samopoczucie, brak wiary w siebie oraz wewnętrzna blokada spowodowały, że moje życie nie ma sensu - ten stan trwa od kilku lat, nie miesięcy. Proszę o pomoc, bo nie wiem co mam dalej robić. Pozdrawiam, Artur

MĘŻCZYZNA, 26 LAT ponad rok temu

Witam!

Leki poprawiają stan psychiczny pacjenta oraz stabilizują go. Jednak warto jest uczestniczyć także w terapii w trakcie przyjmowania leków.

Są problemy, które silnie wpływają na samopoczucie i pogarszają sytuację. Praca nad takimi problemami oraz lepsze poznanie siebie pozwala ustabilizować nastrój, poprawić samopoczucie i złagodzić objawy choroby.

Powinien Pan zastanowić się nad podjęciem się psychoterapii. Może Pan to skonsultować z lekarzem i wybrać odpowiedni jej rodzaj dla Pana potrzeb. Psychoterapia może znacząco wpłynąć na Pana samopoczucie i wspomóc leczenie farmakologiczne.

Pozdrawiam

Psycholog w Szpitalu Powiatowym w Otwocku na oddziale rehabilitacji neurologicznej.
0

Przy fobii społecznej najlepiej sprawdza się podjęcie psychoterapii grupowej w nurcie poznawczo-behawioralnym, do czego Pana życzliwie zachęcam. Wystarczy wyprowadzić się z ciemnego i zimnego lasu, żeby świat nabrał ciepła, kolorów i sensu. Jeżeli potrzebuje Pan szerszej konsultacji psychologicznej, zapraszam do kontaktu. Pracuję także przez Skype oraz udzielam konsultacji psychologicznych przez telefon. Pozdrawiam serdecznie! Magdalena Nagrodzka PSYCHOLOG KLINICZNY, PSYCHOTERAPEUTA, COACH www.nagrodzkacoaching.pl

Psycholog, psychoterapeutka, coach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety