Mokra prezerwatywa po stosunku

Mam pytanie. Otóż dnia 21 marca o godz. 2 rano uprawiałam seks z moim chłopakiem. To był nasz drugi raz, ale tym razem byliśmy troszkę pijani... jestem pewna, że miał on prezerwatywę na sobie, ale po stosunku była ona bardzo mokra, ale jej zawartość była pełna. I się bardzo boję. Zastanawiałam się nad tabletką PO, zaraz miną 72 h po stosunku... CO robić?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeśli myśli Pani o zastosowania antykoncepcji "po", to i tak musi się Pani wybrać po receptę do lekarza - on oceni, czy są ku temu wskazania. Tak na dobra sprawę - nie podaje Pani, że prezerwatywa pękła, a musi Pani pamiętać, że antykoncepcji "po", to "końska" dawka hormonów - ma liczne działania niepożądane... Antykoncepcję "po" warto zastosować wtedy, gdy kondom pękła, a kobieta jest "w środku cyklu" (sąsiedztwo spodziewanych dni płodnych).

Pozdrawiam!