Mokry i duszący kaszel w nocy

Mój syn, 3 letni, w nocy dostaje mokrego, duszącego kaszlu - tylko w tedy, gdy leży. W dzień ma świszczący oddech. I pokasłuje. W nocy gorączki brak. W dzień stan podgorączkowy (37,0-37,7) Byliśmy u lekarza. Stwierdził, że nic nie słyszy, oskrzela są w porządku. Przepisał syrop Polfergan, 5ml na noc. Ale jego działania uboczne odstraszają mnie. Nie wiem, co mam robić. :/ Proszę o pomoc.

Lek. Katarzyna Szymczak

Niestety bez zbadania chłopa nie mogę dac żadnych konkretych zaleceń, jeśli nadal coś Panią niepokoi radzę ponownie dać się do lekarza.
Pozdrawiam