Mokry kaszel, gorączka i szmery w płucach

kaszle od 3 tygodni przez tydzień brałam leki antywirusowe gardła kaszel był suchy w zeszłym tygodniu raz miałam 38.4 w nocy a w następną poty kaszel jest mokry i jak gdyby ustępował pomalutku dzisiaj dowiedziałam się że mam lekkie szmery w płucach prawdopodobnie ściekająca wydzielina teraz mam 37.2 kaszel raz mam raz nie dostałam flegaminę i acc czy w końcu mi przejdzie czekam na odpowiedz i z góry dziękuje

Lek. Katarzyna Szymczak

Kaszel poinfekcyjny może utrzymywać się bardzo długo, nawet do kilku tygodni ze względu na nadreaktywność oskrzeli, gdy oskrzela się zregenerują ustśpi.J ednak przyczyn Pani kaszlu może być wiele, np leki na nadciśnienie z grupy inhibitorów konwertazy angiotensyny (jeśli Pani takie przyjmuje proszę to skonsultować z lekarzem).
Pozdrawiam