Mokry kaszel od trzech tygodni u 8-miesięcznego syna

Witam, Mój syn ma 8 miesięcy i od 3 tygodni ma mokry kaszel (brak gorączki i kataru) przez dwa tygodnie było to tylko z rana po przebudzeniu a ten tydzień to kaszel oprócz z rana także pojawia się w ciągu dnia i nocy. Trzykrotnie byliśmy u pediatry i po wizycie okazuje się że czysty osłuchowo za pierwszym razem dostaliśmy zalecenie na Hedelix 1x2,5ml Calcium 2x5ml Pulneo 3x 10 kropli i wit C i nic. po trzeciej wizycie mam receptę na antybiotyk choć lekarka nie słyszała jak kaszle. Co zrobić?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie ma takiej możliwości, by w ramach porady internetowej ocenić jak powinno wyglądać dalsze postępowanie. Jeśli jednak dziecko było ocenione przez specjalistę pediatrę, jak najbardziej powinna Pani zastosować się do zaleceń lekarza prowadzącego. Jeśli ma Pani jakiekolwiek wątpliwości, proszę ponowie skonsultować się z lekarzem.